Poslechněte si na ČRo Vltava dvoudílný pořad Milan Kundera o Brně a Leoši Janáčkovi

Nejprve zazní pořad „Milan Kundera a Brno“, který k autorovým devadesátým narozeninám natočil v roce 2019 Jiří Kamen. Vyprávění skladatele Miloše Štědroně doplnil citacemi z Kunderových textů, které čte Libor Vacek. Celým pořadem prostupuje Concertino pro klavír a komorní orchestr Leoše Janáčka v provedení České filharmonie s dirigentem Václavem Neumannem. Na klavír hraje Josef Páleníček.

Ve druhé polovině Večera se pak z Brna vydáme do Paříže, kde s Milanem Kunderou hovořil v roce 2004 Tomáš Sedláček. Tématem exkluzivního rozhovoru pro Český rozhlas je opět Leoš Janáček a jeho postavení mezi tvůrci světové moderní hudby.

23. května 2024 v rámci Divadelního světa Brno přednáška Martina Hilského

Letem světem Hamletem: V moderované přednášce, o patrně nejznámější tragédii všech dob – Hamletovi, přiblíží Martin Hilský svým nezapomenutelným přednesem poučeným i nepoučeným divákům některé klíčové aspekty Shakespearovy hry.
Přednáška se koná u příležitosti premiéry Hamleta v Mahenově divadle.

CD Unesený Západ v Supraphonu

5. 4. 2024 vyšlo v Supraphonu CD Milan Kundera Unesený Západ.

15. 4. 2024 ve 21.35 vysílá ČT2 film Žert

Adaptace stejnojmenného románu Milana Kundery.

Režie: Jaromil Jireš. Scénář: Jaromil Jireš, Milan Kundera. Hrají: Josef Somr, Jana Dítětová, Luděk Munzar, Jaroslava Obermaierová a další.

Turné Listování s knihou Holčička a cigareta Benoîta Duteurtra

Od 14. ledna 2024 do poloviny dubna LiStOVáNí reprízuje úspěšnou Holčičku a cigaretu, účinkuje Petra Bučková a Lukáš Hejlík. Podívejte se, kde všude se hraje... Atlantis při této příležitosti vydal dotisk knihy.

Poslechněte si Osudy Martina Hilského

Rozhlasové vzpomínání profesora anglistiky, překladatele a shakespearologa.

19. 6. 2023 Unesený Západ Milana Kundery ve Francouzském institutu v Praze

Videozáznam z večera „Unesený Západ Milana Kundery, v českém překladu Anny Kareninové“, který se konal 19. června 2023 ve Francouzském institutu v Praze
Ludvík Vaculík

Český snář

Poslechněte si Český snář v podání Jana Vondráčka jako četbu na pokračování